Неділя, 26.05.2019, 09:48
Вітаю Вас Гість | RSS

Існує декілька думок про можливість використання опілок як заповнювач при виробництві стінових блоків.  Причому думки протилежні, від повного неприйняття подібного будівельного матеріалу до оголошення його дивом-матеріалом 21 століття, здатного замінити ячейні бетони в малоповерховому будівництві.  Основними характеристиками будівельного матеріалу, що перш за все цікавлять забудовника є:

екологічна безпека,  масове відношення вологи в матеріалі,  вогнестійкість,  паропроникність,  морозостійкість,  теплотехнічні показники,  міцність,  і, нарешті, вартість даного матеріалу. 

Спробуємо розібратися з основними характеристиками опілкобетону, уточнимо його відповідність вимогам, що пред'являються до сучасних будівельних матеріалів.

Екологічність 

Опілкобетон — матеріал на основі чистих, безпечних, природних компонентів: цементу, піску, гранітного відсіву, деревної тирси.  Завдяки високому вмісту органічного наповнювача (тирса) тирсобетонні блоки мають відмінні показники звукопоглинання і паропоглинаання.  По багатьох показниках тирсобетонні стінові блоки відповідають деревині.  Унікальні санітарно-гігієнічні характеристики матеріалу забезпечують відмінний мікроклімат в будинках побудованих з тирсобетонних блоків.

Висновок: Тирсобетонні стінові камені — екологічно чистий, здоровий будівельний матеріал, що повністю відповідає сучасним санітарно-гігієнічним вимогам.

Відношення вологи в матеріалі 

Важливий показник в будівництві.  Від процентного відношення води залежить не лише комфортність мешкання, але і безпосередньо залежить морозостійкість даного матеріалу.  Природно, бажано понизити долю води в матеріалі. Водопоглинання тирсобетону в середньому 8-12% для умов експлуатації Б (по СНіП Ii-3-79 будівельна теплотехніка).

Такий розмір показників обумовлений різною щільністю матеріалу (від 600 до 1200кг\м3).  Відсоток масової долі води в матеріалі може бути істотно понижений.  Можлива обробка тирси консервуючими, водовідштовхувальними складниками, а також використання гидрофобізірующих добавок бетону.

Для порівняння приведемо процентне водопоглинання будівельних матеріалів найчастіше використовуваних в будівництві. 

• Залізобетон — 3% (для умов Би СНіП Ii-3-79. )  • Керамзитобетон — 8%.  • Газо— і пінобетон, газо— і пеносилікат — 8-10%.  • Цеглина глиняна (ГОСТ 530-80) — 2-4%.  • Сосна і ялина уздовж волокон (ГОСТ 9463-72) — 20%.  • Полістіролбетон (ГОСТ Р51263-99) — 8%.

Відзначимо, що масова частка вологи, приведена вище характерна саме для перерахованих матеріалів в чистому вигляді, і на практиці може бути понижена шляхом використання спеціальних гидрофобізірующих добавок, а також використання комбінованих конструкцій.

Особливо важливі показники водопоглинання матеріалу при зведенні конструкцій, що захищають, коли проектом не передбачено облицювання стін захисно-декоративними матеріалами.  Наприклад, стіни з керамічної цеглини з чистовим розшиванням шва.  Стіна з даного матеріалу повністю самостійна конструкція, що не вимагає обов'язкового захисту, як з міркувань зменшення водопоглинання, так із-за недостатньої механічної міцності матеріалу.

Проте облицювальна глиняна цеглина найбільш дорогий матеріал з нашого списку. Практично всі останні стіннові матеріали із списку з різних причин потребують захисту.  Тому водопоглинання матеріалу без захисних конструкцій, для будівельника поняття чисто теоретичне (в разі передбаченого проектом обов'язкового захисту).  Перш за все, будівельника цікавить водопоглинання остаточної, комбінованої конструкції, що включає показники, як самого стінового матеріалу, так і матеріалу захисту-облицювання.

Водопоглинання матеріалу, який буде обов'язково закритий додатковою захисною конструкцією величина з області міркувань про самопочуття людини в шкарпетках і сорочки на морозі-15о С.  Ситуація скажемо не типова, набагато більший практичний інтерес представляє його полягання в кожусі і валянках, як наближеніше до реальності!

Так і відносно велике водопоглинання тирсобетону може бути понижене використанням гидрофобізірующих добавок, або використання захисних заходів (штукатурка, обкладення стін облицювальною цеглиною, цокольною плиткою, пластиковими панелями і так далі ).

Відмітимо, що більшість будівель побудованих із стінових каменів (великогабаритних блоків) практично повсюдно облицьовувався захисно-декоративними матеріалами. До речі, росповсюджений матеріал для перегородок санвузлів в багатоповерхових будинків радянських проектів — гіпс.

Водопоглинання цього матеріалу від 6 до 15%! Проте після проведення захисних заходів (наприклад, покриття масляною фарбою), стіна з гіпсу відмінна, вологостійка конструкція.  Тому, зважаючи на повсюдну практику облицювання стін, зведених з будівельних блоків захисно-декоративними покриттями відносно, — велике водопоглинання тирсоблоків можна і зменшити, як чисто теоретичну величину.

Висновок: Водопоглинання опілкобетону знаходиться на рівні традиційних будівельних матеріалів, а при організації захисних заходів водопоглинання конструкції, що захищає, на основі тирсобетонних блоків може бути понижено до 2-4%.

Пожаробезпечність (вогнестійкість).  Тирсобетон, приготований за певною технологією, матеріал або слабогорючий, або що повністю не підтримує горіння.  Відносно висока вогнестійкість тирсобетону обумовлена перш за все тим, що органічний заповнювач надійно закритий цементно-піщаною стінкою.

Іншими словами кожна деревяна пластинка герметично упакована в цементну шкаралупу.  При нагріві матеріалу спостерігається самозатухання органічних включень.  Тирсобетонний блок (вміст тирси близько 50%) має межу вогнестійкості більше 2,5 годин, при температурі 1100-1200оС.

Несуча здатність блока, не змінюється навіть опісля трьох годинної дії високих температур.  Відмітимо, що тирсобетон по вогнестійкості значно перевершує популярний будівельний матеріал пінополістіролбетон.  Група горючості Г1 (важкогорючий матеріал).

І якщо пінополістіролбетон повністю відповідає вимогам вогнестійкості, що пред'являються до сучасних будівельних матеріалів, тотирсобетон і тим-більше!  Заповнювач полістіролбетону, це кульки пінопластів, цементно-піщані стінки — надійний захист пінопласту від спалаху.

Висновок: тирсобетонні блоки (вміст тирси близько 50%) практично не горючий матеріал, придатний для виконання повного комплексу будівельних робіт. Вогнестійкість тирсобетону вища, ніж в популярного сучасного матеріалу полістіролбетону.

Теплопровідні властивості 

За своїми теплотехнічними показниками тирсобетон повністю відповідає вимогам змін № 3 і 4 СНІП 11-3-79 «Будівельна теплотехніка» по підвищенню теплоопору конструкцій будівель, що захищають.

Так теплопровідність тирсобетону щільністю 800кг\м3 складає 0,32 Вт/ (мо-пермалой-з).  Відмітимо, що теплопровідність газо-пінобетону щільності 600кг\м3 (найбільш часто використовувана в сучасному будівництві марка) 0,24 Вт/ (мо-пермалой-з).  Іншими словами, опілкобетон по найважливішому показнику (теплопровідність) впритул наближений до поризованих бетонів і це при тому, що поризовані бетони (газо-пінобетон) визнані лідери сучасного будівництва!

Для порівняння приведемо розрахунковий коефіцієнт теплопровідності найбільш часто використовуваних в будівництві матеріалів.  • Залізобетон 2,04 Вт/ (мо-пермалой-з). (умови Б СНіП 11-3-79)  • Керамзитобетон 0,92 Вт/ (мо-пермалой-з).  • Глиняна цеглина 0,81 Вт/ (мо-пермалой-з).  • Сосна уздовж волокон 0,35 Вт/ (мо-пермалой-з).

На практиці стіна з тирсобетону товщиною 40 см за показниками теплоопору, перевершує цегляну кладку завтовшки 100 см! 

Висновок: тирсобетонні блоки (вміст тирси близько 50%) — стіновий матеріал, що повною мірою відповідає теплотехнічним вимогам, що пред'являються до сучасних будівельних матеріалів.  Показники теплоопору тирсобетону перевершують більшість традиційних будівельних матеріалів і лише трохи поступаються поризованим бетонам.

Міцність тирсобетонних блоків. 

Завдяки значному вмісту фіброподібних включень, при проведенні випробувань міцності на вигин і на розтягування, тирсо бетонні блоки за цими важливими показниками перевершують більшість традиційних будівельних матеріалів, у тому числі і піно-газобетоні.  Тирса і стружка в блоці грають роль армування, звідси підвищена міцність на вигин і розтягування.

Межа міцності на стискування тирсобетонного блоку — важливий показник при розрахунку навантажень для вибору типу перекриттів або поверховості будови.  Опілкобетонні блоки можуть виготовлятися, як різної щільності, так і різної міцності на стискання.

Змінюючи співвідношення заповнювача (тирса, стружки), вяжущих речовин (цемент, вапно), інертних складових (пісок, шлак, зола) можливе здобуття стінового матеріалу із заданими характеристиками щільності, міцності і що важливо вартості.  Широкі можливості здобуття матеріалу необхідних властивостей позитивно впливають на раціональне використання компонентів суміші і зниженні загальних витрат на будівництво.

Так при зведенні одноповерхових споруд господарського призначення сповна достатня міцність близько 20-25 кг/см2, що відповідає марки бетону на стискування М-25. При здобутті даної марки стінного каменя спостерігається значна економія вяжущих компонентів суміші (цемент).

Для зведення житлових у тому числі багатоповерхових будівель, може бути рекомендоване використання тирсобетонних блоків (каменів) міцністю не менше 50-98 кг/см2 марка бетону на стискування М-50 М-100.  Для набуття максимальних значень міцності опілкобетонних блоків, рекомендується використання цементу марки М-500 і модифікуючих добавок бетону.

Використання тирсобетонних блоків (каменів). 

Тирсобетонні блоки (вміст тирси близько 50%) матеріал, що прекрасно піддається механічній обробці. Тирсобетон пиляється, свердлиться, забивається, при цьому підвищується якість робіт кладок і істотно скорочується витрата стінового матеріалу.  Якщо при зведенні стіни потрібна підгонка, блоки не відколюються, не рубаються, а максимально точно розпилюються ножівкою до необхідного розміру.

Цементні складові тирсобетонного блоку, прекрасна основа для нанесення всіх видів захисно-декоративних покриттів.  Використання клейових розчинів при монтажі облицювальних матеріалів, забезпечує надійне зчеплення з тирсобетонним блоком.  По зручності обробки, тирсобетонний блок аналогічний пінобетонним і газосилікатним блокам.  Способи обробки і особливості кладки блоків також істотно не відрізняються.

Широкі можливості здобуття тирсобетонних блоків, заданих характеристик, робить цей матеріал придатним для виконання повного об'єму загальнобудівельних робіт. 

Будівельні тирсобетонні блоки — універсальний матеріал для зведення самостійних несучих конструкцій, утеплення стін готових споруд, фундаментів, заборів і стовпів.

Скорочення витрат матеріалів 

При виготовленні тирсобетонних каменів, методом об'ємного вібропресування на змінних піддонах, допускається виробництво стінових і перегородочних каменів з різною порожнистістю.  Порожнини стінових каменів (блоків) забезпечують не лише економію формувальної суміші, але і значно підвищують показники теплопровідності матеріалу.  Можливе виготовлення тирсобетонних стінових каменів (блоків) з 20-40% порожнистістю.

Підвищення показників теплопровідності тирсобетонних блоків. 

При використанні в будівництві тирсобетонних стінових блоків з порожнистістю 30 — 50% можлива установка в порожнини вкладишів пінопласту. Використання вкладишів істотно збільшує показники теплопровідності конструкцій.

Збільшення несучості стін, з тирсобетонних блоків. 

При необхідності зведення сейсмостійкої, або сильно навантаженої несучої стіни, в крізні порожнини блоку встановлюється арматура і заливається міцний, товарний бетон.  Вказані заходи дозволяють значно підвищити здатність несучої стіни, , з тирсобетонних блоків.  При цьому бетонні колони усередині стіни, оточені стінками тирсобетонного блоку що має відмінні характеристики теплопровідності.

Форма входу
Кошик
Ваш кошик порожній
Архів записів
Block title
Block title
Пошук
Block title
Счетчик PR-CY.Rank